Dinamo nastavlja s pobjedama na prvoligaškoj sceni, plavi su u 22. kolu s 2-1 slavili kod Istre 1961. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mislav Oršić. Željko Kopić , nije mijenjao momčad koja pobjeđuje

Dinamovci su u prvom dijelu bili bolji pa zabili za 0:1 u 31. minuti preko Oršića. Visio je gol u zraku, Dinamo je napravio velik pritisak i isplatilo im se.

Tako su plavi primili prvi gol nakon poraza od Hajduka pa je tijek susreta ipak bio nešto drugačiji, ali opet, s istim ishodom.

Dinamu je dosuđen još jedan kazneni udarac u 81. minuti, ali nakon provjere sudaca i VAR sobe, a kasnije i samog suca Zdenka Lovrića, utvrđeno je da je Bruno Petković namjerno pao na klizeći start Silve, pa je tako ostao bez kaznenog udarca i još zaradio žuti karton za simluliranje u 82. minuti. Dakle, sudačko pravilo, koje bi trebalo važiti za sve, sudac koji nije siguran u odluku, prvo gleda VAR, a onda sudi.

U ranije odigranom susretu Osijek je na gostovanju pobijedio Hrvatski Dragovoljac sa 3:1, dok je Hajduk slavio kod Velike Gorice sa 4.0.

Dinamo je sad prvi s 46 bodova (utakmica manje), drugi je Osijek s 43 boda koliko ima i treća Rijeka, a četvrti je Hajduk s 41 bodom (utakmica manje).