U prvom poluvremenu svjedočili smo definitivno najluđom situacijom ove sezone HNL-a.

U 45. minuti sporne utakmice između Osijeka i Hajduka gledači smo 53.minute. Sudac je dosudio penal, pa je gledao VAR, pa nije bio penal. Pa je nakon toga sudio drugi žuti, koji je bio crveni, radi simuliranja.
No, nakon VAR-provjere Jović je u potpunosti promijenio odluku. Lovriću je poništen crveni karton, Osijeku je dodijeljen penal, a Ferro koji je bio u kontaktu s Lovrićem zaradio je žuti karton. Na kraju je Caktaš promašio penal tako što je poslao loptu iznad gola i rezultat je ostao 0:0.

Da ne povjeruješ, još poslije svega toga, na kraju prvog poluvremena, sudac Fran Jović, ukrao je „show“ još mu nije valjao mikrofon jedno pet minuta, onda su mu popravljali mikrofon, pa je bilo sve skupa jedno osam minuta sudačke nadoknade. Dakle u 45 minuta prvog poluvremena gledali smo ukupno 53 minute prvog poluvremena, i to je HNL.