Hrvatska je pobjedom protiv Ukrajine 38-25, a onda i pobjedom Francuske protiv Srbije 29-25 prošla u drugi krug rukometnog Eura u Mađarskoj i Slovačkoj. Izabranici Hrvoja Horvata nastavljaju put od Osijeka preko Szegeda u Budimpeštu, gdje će igrati nove četiri utakmice u skupini I.

Hrvatska je nakon petnaestak minuta dvoboja došla do značajnije prednosti, a Ukrajina je slomljena početkom drugog poluvremena serijom 4:0 za 22:14, da bi razlika narasla na konačnih 13 razlike. Ivan Martinović i Marin Šipić postigli su po sedam golova, Marin Jelinić je zabio šest, a Tin Lućin pet golova, dok je Ukrajinu predvodio Dmitro Artemenko s pet pogodaka.

Francuzi nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Izabranici Guillaumea Gillea već su na poluvremenu vodili 16:7, a u nastavku susreta mirno su odradili posao i na koncu pobijedili 29:25.
Francuska i Hrvatska će u drugom krugu igrati u skupini I u kojoj su već Danska i Crna Gora. Danska prenosi dva boda, dok Crna Gora, poput Hrvatske dolazi s “nulom”.

Kao druga momčad u skupini C Hrvatska će drugi krug otvoriti protiv drugoplasirane iz skupine A, Crne Gore koja je šokirala Sjevernu Makedoniju pa i Sloveniju te se plasirala u drugi krug. Ta utakmica na rasporedu je u četvrtak.