Završila je Hajdukova europska epizoda.!

Igrači Hajduka odigrali su uzvratnu utakmicu Villarreal je i drugi put u play-offu Konferencijske lige bio bolji od Hajduka te je nakon 4:2 na domaćem terenu u uzvratu, na Poljudu, svladao splitsku momčad 2:0 (1:0).

Veću u 3. minuti je pogriješio Melnjak, a na pladnju je domaću mrežu imao Baena, no vodstvo gostiju je spriječio vratar Hajduka Kalinić. U 37. minuti Pedraza je uz pomoć vratnice,  pogodio za 1:0 gostiju. Drugo poluvrijeme bolje je otvorio Villarreal koji je nakon nekoliko solidnih pokušaja u 56. minuti povećao prednost na 2:0.

Hajduk je na trenutke protiv moćnog Villareala pokazao siguran nogomet, a njegovi navijači mogu biti zadovoljni.

Također Hajduk, se okreće Hrvatskom prvenstvu, a Dinamo ostaje kao i do sada jedini hrvatski predstavnik u Europi.

Autor :  Branka Mioč