1. kolo, SuperSport HNL

Stadion Maksimir

GNK Dinamo – HNK Hajduk

4 – 0 (Ademi 8′ min., Baturina

10′ minuta, Ivanušec 38’min., i

83′ minuta )

Dinamo je napravio korak bliže osvajanju naslova prvaka, nedostižnih +11, za Hajduk biti će najvjerojatnije dosta za novu titulu naslova prvaka, zagrebačkih plavih.

Dinamo je u derbi ulašao sa osam bodova prednosti ispred najvećeg rivala, koji ima i utakmicu više, no apsolutnom dominacijom na terenu u prvih 45 minuta, Dinamo je odmah pokazao nadmoć. Odmah pod pritiskom na otvaranju. Odličan centaršut Perića u sredinu, Arijan Ademi između Ferra i Lovrencsica prima loptu i iz okreta sa pet, te sa šest metara pogađa za vodstvo Dinama. Odmah u sljedećem napadu obio je Martin Baturina loptu na desetak metara od gola i iz voleja, od poda pogodio preko Sentića za 2:0.

Potpuno šokiran Hajduk, ne uspijeva povezati tri napada, a Dinamo nastavlja pritisak, već u ’38 minuti ponovo gol za modre, Luka Ivanušec, zabija za 3-0.

Nešto bolji Hajduk na otvaranju drugog dijela. Imao je dva slobodna udarca na 40-ak metara od gola, ali se iz toga nije dogodilo ništa. No nastavlja se golijada Dinama u drugom poluvremenu Baturina i Petković brzo su izveli aut, Petković je fantastično vidio Luku Ivanušea koji je jurio po lijevoj strani. Primio je loptu, namjestio i raspalio u prve rašlje za 4:0.

Dinamo je rastavio Hajduk na proste faktore već u prvom poluvremenu.