Podjeli

1/16 finala Konferencijske lige

Betis –Dinamo  0-1 (’75 Petković, 11.m.)

Utakmica je ostala u sjeni, nakon dotičnih izjava bivšeg izbornika U-17, Roberta Jarnija.

Utakmica protiv Seville je najbolje vođena sa Jakirevićeve strane, od kada je u Dinamu. Počevši od prve minute, kada je u postavi zaigrao Bernaeur i na golu Nevistić, dva igrača koja nisu odigrala niti jednu službenu minutu ove godine.

Dinamo je u šesnaestini finala Konferencijske lige svladao  u Španjolskoj Betis 1-0. Zagrepčani su bili pravi, imao je prilika Dinamo iz kontri, na kraju pogodak je stigao iz jedanaesterca u 75’minuti susreta, nakon što je dosuđeno igranje rukom domaćeg igrača iako sudac nije ništa dosudio, oglasio se VAR te je sudac ipak nakon pregleda dosudio jedanaesterac, Petković je bio siguran.

Mogao je Betis izjednačiti ali sjajnim inetrvencijama Nevistić je sačuvao mrežu. Uzvratna utakmica igra se  za tjedan dana, u četvrtak 22.02.2024., na Maksimiru osigura plasman u osminu finala ovog natjecanja.

Konačno nekoliko dana mira, i dalje nastaviti u istom ritmu već u nedjelju protiv Varaždina…

Autor: Branka Mioč