Na startu prošle sezone, Dinamo je izgubio od Belupa, zbog grešaka igrača Dinama.

U prvoj utakmici nove sezone Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 3-2, iako su modri nakon 20-ak minuta gubili 0:2, a pobjednički gol zabili su nakon 90. minute.

Ante Čačić je bio zadovoljan pobjedom na otvaranju sezone.

– Naravno da je slatka pobjeda u 90. minuti, ali ne bih želio da se ovakve stvari često događaju. Očekivano teška utakmica na početku sezone, mi još nismo u petoj brzini. Imali smo dobre prilike na početku, ali onda primili dava gola. Potom smo promijenili snačin igre i izjendačili.

Baturina je dobio broj deset, ni minute nije dobio, zaslužio je puno više, Ljubičić je postao prvi igrač koji je od početka sezone 2020/2021, kojemu je pošlo za rukom na jednoj utakmici HNL-a zabilježeti 5 oduzetih lopti, 5 presijecanja i 5 pretrpljenih prekršaja.

Sad smo se nekako iščupali, ali ne ne treba a ni očekivati savršene i lake utakmice , jer Dinamo svoju formu tempira za kraj kolovoza i rujan.