1. srpnja 2013. godine, zagrebački Dinamo osvojio je svoj treći uzastopni, a ukupno peti Superkup hrvatskog nogometa, slaveći na Maksimiru nad Hajdukom nakon lutrije jedanaesteraca, čime se u tom trenutku izjednačio s Bilima po broju osvojenih Superkupova.

Dinamova dominacija donijela je ploda u 34. minuti, kada je Marcelo Brozović pokrenuo akciju , dodavši na vrh šesnaesterca, gdje je Soudani jednim izvrsnim dodavanjem izbacio obranu Hajduka, a tu je asistenciju iskoristio Duje Čop, koji dovodi Modre u vodstvo 1:0.

1. minuta kasnije kardinalnu grešku u obrani pravi Lee Addy, u šesnaestercu ruši Kouassija, te sucu nije ništa drugo preostalo nego suditi penal. Siguran izvođač za Hajduk bio je Mijo Caktaš.

Regularni dio utakmice završio je 1:1, u lutriji jedanaesteraca uspješniji je bio Dinamo, koji je realizirao sve svoje pokušaje, dok je momčad Hajduka promašila dva udarca s bijele točke.

U subotu 9. srpnja, utakmicom Superkupa između Dinama i Hajduka, otvara se nova sezona HNL-A.