1. KOLO – HT PREMIJER LIGA

KK ALKAR – KK CIBONA

70 :81 (21:25, 14:19, 18:19, 17:19)

Cibona se vratila u pobjednički niz, a na reprezentativnu stanku odlazi u dobrom raspoloženju.

Vukovi su savladali Alkar u gostima rezultatom 70-81.

Većim dijelom utakmice opravdana uloga favorita Vukova nije bila upitna, već prvu četvrtinu priveli su kraju s 25:21 u svoju korist. Domaćini su, u drugoj dionici susreta pokušali preokrenuti rezultat, a to im je i uspjelo u 16. minuti kada su nakon dvije pogođene trice došli na 32:30. Ipak, Vukovi su već u sljedećem napadu izjednačili, a onda i vratili prednost, pa se na odmor otišlo s 35:44.

U drugom poluvremenu košarkaši Cibone nastavili su održavati stečeno vodstvo. Treća četvrtina, koja je završila s 53:62, potvrdila je njihovu dominaciju u ovom ogledu. Alkar se nije predavao, međutim, više nije uspio ugroziti kvalitetnijeg protivnika. Cibosi su uspješno odradili posao i u završnih deset minuta te na kraju slavili i na sinjskom parketu.

Cibosi su u svojim redovima imali petoricu dvoznamenkastih; Mazalin 15 poena, Smajlagić 15 poena, Baković 12 poena, Aranitović 10 poena te Majcunić sa 10 poena.