Podjeli

KRC Genk – GNK Dinamo,

Dinamo je pobijedio Genk (3:0), u gostima u čudesnoj atmosferi koju su priredili Bad Blue Boysi, tako da je izgledalo kao da se igra na Maksimiru.

Prvi put nakon 2019. godine, navijači Dinama, dočekali su odlazak na europsko gostovanje, zbog dosada nam znanih razloga, nisu bili u mogućnosti.

Dinamo je igrao kvalitetno, mudro i strpljivo i odigrao najbolju utakmicu ove sezone.

Pobjedom 3:0, modri su zasjeli na drugo mjesto, skupine H.

Plavi su u prvom poluvremenu vodili 2:0, mrežu je načeo u 10.toj minuti Ivanušec, da bi u samom finišu prvog poluvremena nakon jednog prekršaja u kaznenom prostoru, nakon intervencije VAR sobe, bio dosuđen kazneni udarac za modre. Siguran izvođač bio je nadasve Bruno Petković.

U drugom poluvremenu nakon jedne akcije u 67.minuti Dinamovaca u kaznenom prostoru domaćina, intervenciji Munoza, koji je srušio Oršića koji je bio sam pred suparničkim vratima. Sudac dosuđuje nedvojbeno kazneni udarac, kojeg također precizno izvodi Bruno Petković.

Dinamu 3. boda mnogo znače, uvjerljiva pobjeda. Veseli me prema viđenom, dečki su puni energije, samopouzdanja, smireniji i odmorniji. Pa s pravom mislim da je to onaj naš naj, naj Dinamo.