Osijek, Gradski vrt

Hrvatska-Nizozemska 25-25

Ni u drugom susretu hrvatski rukometaši nisu uspjeli izboriti pobjedu, kako su prije četiri dana naši rukometaši izgubili od tih istih nizozemaca, kauboji su odigrali neriješeno 25-25.

Tek u drugom poluvremenu Hrvatska je uspjela izjednačiti 15-15, te od tog trenutka vidjeli smo čak devet izjednačenja.

U zadnjim minutama nizozemski napad pri rezultatu 25-24, kapetan Duvnjak je izborio prekršaj, a suci su pokazali i isključenje Schoenakeru, tada je Duvnjak kazao sucima kako nije dobio udarac u glavu koji je kriterij za isključenje te su suci ublažili kaznu.

Pobjedom naši su mogli učiniti važan korak prema plasmanu na završni turnir koji će se od 10. do 28. siječnja iduće godine održati u Njemačkoj, ovako će odluka o putnicima na EP biti poznata u travnju kada su na rasporedu zadnja dva

U drugom susretu iz ove skupine Grčka je pobijedila Belgiju sa 26-24.kola. Grčka vodi u skupini s bodom više od Hrvatske i Nizozemske.