Stadion Maksimir,

Gledatelja: 2312

GNK Dinamo- Šibenik  4-0

(Petković 31′, Ivanušec ’54, Baturina ’55, Bočkaj ’68,

U posljednjoj utakmici 34. kola, Dinamo je rasterećeno odigrao, protiv Šibenika, koji se bori za ostanak u ligi.

Poveo je Dinamo u sjajnoj akciji koju je u 31. minuti, započeo Josip Mišić, uposlivši Brunu Petkovića, koji je je izbjegao zaleđe i leđima okrenut golu glavom prebacio Rogića za vodstvo Dinama.

Dinamo i nakon gola nastavlja, svoju napadačku igru. U prvom poluvremenu nije bilo sudačke nadoknade.

Početkom drugog poluvremena, Dinamo, već u ’53. minuti preko Ivanušeca, briljantno je Luka prošao svoja dva čuvara i opalio s ruba kaznenog prostora i matirao nemoćnog Rogića. Već u sljedećoj minuti Ljubičić kreira novu akciju, kontru, daje za Baturinu koji ne griješi iz ove situacije. 3:0 za plave.

Tek što je ušao, u ’68 minuti Bočkaj se upisuje u strijelce pogotkom za 4:0. Odigrao je dupli pas s Baturinom koji ga je pronašao preciznom dugom loptom. VAR je provjerio ispravnost pogotka zbog zaleđa, ali sve je bilo čisto. Imali su Šibenčani šansu, ali ostalo je 4-0 za plave. Odigrale su se četiri minute sudačke nadoknade.