Podjeli

U posljednjoj utakmici 17. kola Supersport HNL, Dinamo je pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici, u teškim uvjetima, smrznutom terenu.

Iako su na samom početku domaći zatresli mrežu Dinama, ipak je bilo suđeno zaleđe, rezultat je ostao 0-0. Dinamo je imao kontrolu utakmice, i u 21. minuti preko Petkovića koji je iz drugog pokušaja bio precizan i momčad Dinama je povela 1-0.

Tijekom cijele utakmice i jedni i drugi imali su šanse, da bi u ’79. minuti Kaneko ubacio, a Špikić glavom pospremio loptu u mrežu.

Tako je još jedno neugodno gostovanje za Dinamo uspješno odrađeno, a do kraja polusezone ostaju još tri utakmice na Maksimiru.

Ovom pobjedom Dinamo je smanjio zaostatak za Hajdukom na devet bodova, te se nalazi na trećem mjestu prvenstvene ljestvice iza drugoplasirane Rijeke, za kojom zaostaje dva boda.

Autor: Branka Mioč