Povratak kapetana Arijana Ademija nakon mjesec i pol dana, Rasmus Lauritsen na terenu nakon mjesec i jednog dana izbivanja, ulazak Marka Tolića nakon dva mjeseca, premijera Emira Dilavera u njegovu novom mandatu u Dinamu, ali i promocija Brune Petkovića u – novu maksimirsku “desetku”… Mnoštvo je “sekvenci” obilježilo okršaj Dinama i Šibenika u 8. kolu HT Prve lige u kojem su plavi slavili s 2:0. Već u četvrtak 16.9.2021.,

maksimirska će momčad na istom ovom travnjaku dočekati londonski West Ham United na startu grupne faze Europa lige.

Na trenutke se učinilo da je maksimirski gost ove subote bila Rijeka, a ne Šibenik: em je strijelac bio Lauritsen koji je svoj jedini dosadašnji pogodak za Dinamo postigao protiv Rijeke, em je vodeći gol osvanuo po gotovo jednakom koridoru i kretanjima kao u okršaju protiv riječke momčadi.

Dinamo je poveo nakon kornera kojeg je izveo Mišić u 68. minuti. Lopta se iz centra kaznenog prostora odbila na drugu stativu do Ademija, koji ju je vratio u sredinu, a Lauritsen ju je glavom pospremio u mrežu.

Plavi su tako zaigrali s dvije pozicijske desetke, Petkovićem i Tolićem iza Jurića. Ponovno je priliku dobio i Moubandje iako u posljednje vrijeme igrao loše pa čak i nije prijavljen za Europsku ligu, no odigrao jako dobro, s lijeve strane često je ulazio pred vrata, pucao i dojam je da je iznenadio i Šibenik.

U 76. minuti, nakon dodavanja Andrića, Ademi je pokušao sa desetak metara iskosa, ali vratar gostiju je obranio.

Ipak, u 78. Dinamo stiže do vodstva 2-0. Petković se driblingom na lijevom boku oslobodio čuvara dao povratnu loptu za Ivanušeca, koji pogađa mrežu.

Hajduk je pobjedom dostigao Dinamo i Rijeku, te sada sva tri kluba sada imaju po 16 bodova.