Split – Cibona 77:74 (9:24, 22:20, 29:17, 17:13)

Potpuno neočekivano, u klasiku hrvatske košarke, u 6.kolu, ABA lige, Split je na Gripama pobijedio Cibonu  rezultatom 77:74, i tako stigao do treće pobjede u šestom kolu. Potpuno zasluženo, nadigrali su i nadjačali mladost Zagrepčana.

Split je u utakmicu krenuo s petorkom Ukić, Čampara, McLean, Vuko i Jones, dok je Cibona bila bez Gnjidića u početku. Do poluvremena igralo koš na koš, obrane su bile čvrste i tu se najmanje snašao kapetan Cibone, Prkačin. Minimalnih 50:51 na ulazu u posljednjih deset minuta sugeriralo je neizvjesnu završnicu.

U završnicu, Split je ušao odlučnije, ostavivši Cibonu pune četiri minute bez koša, i odmakao se na 58:51 nakon što je Žganec realizirao jedno slobodno bacanje. Šteta je za domaće jer u sljedećem napadu Perković u primanju lopte izašao izvan terena, jer je pogodio tricu. Umjesto plus deset, Cibona se primakla na 58:55.

Cibona je bivala sve nervoznijom, Split je to znao iskoristiti i nakon trice McLeana za 66:58, na isteku napada, bilo je jasno da će pobjeda pripasti Žutima.

Cibona je bivala sve nervoznijom, svaku sudačku odluku su komentirali i u tome se potpuno izgubili. Split je to znao iskoristiti i nakon trice McLeana za 66:58, na isteku napada, bilo je jasno da će pobjeda pripasti Žutima.

Potpuno nevjerojatno zvuči da je Roko Prkačin ostao poena bez za 20 minuta na parketu (šut 0-5) i to samo tri dana nakon što je uništio Mornar u Baru s 24 koša.