Podjeli

KC Dražen Petrović,  3. utakmica

Cibona – Zabok, 97-67 (27-13, 23-14, 32-22, 15-18)

Poznati su konačno i svi sudionici polufinala košarkaškog prvenstva. Cibona je u trećoj utakmici četvrtfinala doigravanja slavila protiv Zaboka, a košarkaši Dinama pobjedom protiv Cedevite Junior 89-100 osigurali su plasman u polufinale.

Cibona je nakon što je izgubila drugu utakmicu u Zaboku, ipak uspjela slaviti u trećem srazu, već na samom startu Cibosi su poveli 6-0, ipak gosti su pokazali da nisu se došli predati te serijom od 9-0, došli su i do prvog i jedinog vodstva 12-13 na utakmici. Tada je Cibona serijom 15-0 do kraja prve četvrtine odvojila na prvu dvoznamenkastu razliku na utakmici (27-13). Da bi na poluvrijeme se otišlo rezultatom 50-27.

Do kraja utakmice Cibosi su povećavali prednost, koja je u jedno momentu u trećoj četvrtini bila +33.

Cibona će tako u idućem krugu na Split koji ima prednost domaćeg terena, prva utakmica igra se na Gripama, druga u Draženovom domu, a eventualna treća opet na Gripama. U drugom polufinalnom susretu košarkaši Dinama igrati će protiv Zadra.

Autor: Branka Mioč