HT PREMIJER LIGA -13. kolo

KK „Dinamo“ – KK „Šibenka“  89-65

U 13.kolu HT Premijer lige Dinamo je, savladao Šibenku, Dinamo je od početka impresivno krenuo u utakmicu, te već u prvoj četvrtini serijom od 12-0, koja je na kraju završila sa +19 na konto košarkaša Dinama 30:11.

U drugoj četvrtini šibenčani su se uspjeli približiti na 36:29, no na odmor se ipak otišlo s prednošću domaćina 47-33.

David Ušić bio je ponajbolji kod Dinama s 20 poena,  Hrvoje Garafolić je dodao 18, a Vučić 12.

Nakon utakmice trener domaćih Marijo Štirjan. kazao je ”Čestitke momčadi na pobjedi. Podatak da smo završili utakmicu s pet dvoznamenkastih strijelaca je pokazatelj kako trebamo dalje igrati i da će nam timska igra donijeti rezultat. Čestitam i Šibenci na korektnoj utakmici gdje su bili malo i desetkovani ozljedom Howarda tijekom utakmice. Nadam se da nije ništa ozbiljno, a mi se okrećemo srijedi i gostovanju kod Bosca“.

Nakon nepotpunog 13. kola vodeća je Cibona s učinkom 11-1, ispred Zadra sa 10-2. Cedevita Junior i Šibenka imaju 9-4, a Split 9-3. Dinamo je na sedmom mjestu s učinkom 6-7.