Nakon tri utakmice sa slovenskim klubovima na pripremama u Rovinju i pobjeda nad Olimpijom, Koprom i Domžalama, Dinamo se vratio u Zagreb i jučer na maksimirskom travnjaku odigrao ‘generalku’ za nastavak sezone, plavi su igrali protiv austrijskog Sturma, drugoplasirane momčadi njihove Bundeslige i to susret od 120 minuta. Na kraju je Dinamo pobijedio s ukupnih 4:3 i tako nastavio s nizom pobjeda na pripremama, s nadom da će tako nastaviti i u nedjelju kad u Maksimir dođe Rijeka.

Dinamo je odigrao dosta dobro s tih početnih 11. Defenzivno su plavi bili čvrsti, Sturmu nisu dali pravu priliku, a ofenzivno su pokazali da imaju jako dobru tranziciju, a povremeno su zaigrali i visoki presing.

Dinamo je prvih 60 minuta igrao u sastavu: Livaković – Théophile, Šutalo, Perić – Menalo, Ademi, Mišić, Bočkaj – Ivanušec – Oršić, Jurić.

U drugih sat vremena priliku su dobili: Zagorac (od 105. Čavlina) – Dilaver, Lauritsen, Franjić – Špikić, Bulat, Gojak, Štefulj – Baturina – Tolić, Andrić. Za ovaj susret nisu kandidirali Petković, Ristovski i Moharrami.

Plavi su zadovoljili u ovoj utakmici, iako druga postava nije bila dobra defenzivno i primila je tri pogotka.