Podjeli

U 33. kolu SuperSport HNL-a, Dinamo je pobijedio Rijeku sa  2:1, i tako su plavi povećali svoju prednost na četiri boda, ispred druge Rijeke.

Čvrsto se igralo, a Rijeka je povela u 49. minuti zgoditkom iz jedanaesterca Marka Pjace. A u drugom poluvremenu Dinamo je golčinom Brune Petkovića sa 20-tak metara izjednačio, a onda u 89. minuti, Hoxhe i poveo. Imala je Rijeka priliku u 96. minuti, kada je Mišić pogriješio u obrani, a lopta se odbila do Jankovića na lijevoj strani, ali on je pucao pokraj gola.

Malo statistike od ukupno 15 utakmica u proljeće koje je Dinamo odigrao, plavi su pobjedili 13 puta, a dvije odigrali neriješeno uz gol razliku 29-8. Osvojen je 41 bod od mogućih 45.

Uz to dvije pobjede u kupu i dvije pobjede u Konferencijskoj ligi, 1 neriješena i 1 poraz.

Dinamo nije ni postojao u prvom poluvremenu ali Rijeka to nije dobro iskoristila, čestitke Dinamu na novom osvojenom prvenstvu, kao i Rijeci na borbenoj i fer utakmici.

Autor: Branka Mioč