Podjeli

1. kolo, SuperSport HNL

Dinamo – Osijek 2-1

Bez drame ne može.

Uzeo je Dinamo tri boda, i to važna tri boda u neizvjesnoj utakmici do samog kraja.

Već od samog početka, jurnjava po cijelom terenu, prvi udarac u okvir na derbiju, u devetoj minuti, prva šansa za gol, Mišić je pucao sa dvadesetak metara, ali vratar gostiju je bio spreman.

Već u 11. minuti uzvratio je Osijek, Zagorac je bio spreman i pravovremeno istrčao s gola. Imao je Dinamo igru i inicijativu, kada je konačno u 24. minuti, Petković , preko Mišića lopta je stigla do Špikića, koji je dodao Bulatu i to je bilo dovoljno za vodstvo plavih.

Do poluvremena izmjenjivale su se šanse na obje strane, u 45 minuti, na samom kraju prvog poluvremena, šansa za Osijek, najbolja do sada, ali Zagorac je spremno obranio.

U 55. minuti, Osijek opet ima šansu, Zagorac je bio spreman. Imao je Dinamo šansu u 70.minuti za 2-0, no golman Osijeka spasio je je mrežu. Visio je gol u zraku, kada je u ’75 minuti Osijek izjednačio preko sjajnog sedamnaestogodišnjeg Matkovića.

U ’87.minuti Jakirević radi promjene, ulaze u igru Jurić i Halilović. U ’90. minuti nova akcija Dinama, preko Ljubičića, koji je asistirao za Vidovića, a ovaj pucao i uz pomoć bloka zabio za pobjedu Dinama.

Eh moj Bože, tek sam se oporavila od stresa hrvatske nogometne reprezentacije, i teško izborenog prolaza na europsko prvenstvo, novi stres, mislim da ću malo smanjiti doživljaje, definitivno prebacujem se na košarku i odbojku 😁.

Boysi su poslali jasnu poruku Upravi, „Ističe Vam vrijeme, ne trenirajte naše strpljenje“.

Autor: Branka Mioč