Podjeli

1. kolo ABA lige

IGOKEA – CIBONA

81-67 (20:16, 43:33, 61:55, 81-67)

Cibona je krenula dobro i povela 10-3, nisu dugo košarkaši Cibone držali prednost već do kraja prve četvrtine, domaćini su serijom izjednačili, a onda je Igokea serijom 10:0 došla i do najveće prednosti 32:22.

Iako je Igokea ostala bez svog najboljeg igrača Tanaskovića, cibonaši nisu imali šanse.

U drugom poluvremenu Igokea je stigla i do deset razlike (32-22) s koliko se otišlo i na poluvrijeme (43-33).

Domaćin je na otvaranju trećeg perioda igre imao i +13 (46-33), no „Vukovi“ su uspjeli smanjiti na šest koševa zaostatka (61-55). Cibona je u posljednjoj četvrtini smanjila na četiri koša minusa (57-61), no Igokea je serijom 9-1 pobjegla na +12 (70-58), u nastavku je imala i 14 razlike (79-65) mirno privevši utakmicu kraju.

Kod Cibone najefikasniji su bili  Aranitović sa 16 koševa, Smajlagić sa 12, te  Radovčić i Mazalin sa po 10 koševa.

Cedevita je u Zagrebu, pobijedila Split  94-87,

Na ljestvici prvi je Partizan sa 42 boda, Crvena zvezda je druga sa 39 bodova, Budućnost na trećem mjestu ima 38 bodova, a Cedevita Olimpija je četvrta sa 37 bodova, Zadar je sedmi sa 34 boda koliko ima i Split na osmom mjestu, dok je Cibona deseta sa 33 boda.

Autor: Branka Mioč