Real je nakon produžetaka izgubio od Chelsea s 3:2, ali je prošao u polufinale Lige prvaka.

Hrvatski vezni nogometaš Luka Modrić izabran je u utorak za najboljeg igrača (MVP) četvrtfinalnog susreta Lige prvaka u kojem je njegov Real Madrid gubio od Chelsija 0-3, pa zabio dva gola kojima je Real izborio polufinale.

Chelsea je vodio 3-0 golovima Mounta u 15. minuti, Ruedigera u 51. minuti i Wernera u 75. minuti te imao prolaz u polufinale, ali je u 80. minuti Rodrygo na asistenciju Luke Modrića osigurao Realu produžetak. U šestoj minuti produžetka Karim Benzema je postigao pogodak koji je odveo Madriđane u polufinale.

U 80.minuti Modrić asistencijom Rodrygu, za 3-1 čime je utakmica otišla u produžetke. U šestoj minuti produžetka Benzema pogađa za 2-3, što je bio i konačan rezultat, dovoljan da se vodeća momčad španjolskog prvenstva, plasira u polufinale.

Real Madrid, koji je tijekom 120 godina svoje povijesti 13 puta bio je prvak Europe.