Nakon uzbudljivog tjedna, u kojemu je Dinamo izborio Ligu prvaka, dok je Hajduk završio svoj europski put, vraća nam se domaće prvenstvo.

Gorica i Istra otvorili su novo prvenstveno kolo, dok će susret u Osijeku, između Osijeka i Hajduka, dati i neke odgovore. Isto tako, vidjeti ćemo može li Slaven Belupo ostati na drugoj poziciji, i oduprijeti se razigranoj Lokomotivi.

Dok su u prvoj utakmici, ovog kola Nogometaši Istre 1961 iznenadili  Goricu na gostovanju u Velikoj Gorici i slavili 0:2.

Strijelac pobjedničkog gola za istrane bio je Ante Erceg koji je u igru ušao u 66.minuti, u 82. minuti iskorisštava novu priliku,  dobru polukontru i na drugoj stativi dočekao ubačaj te zakucao loptu u Banićev gol, a drugi pogodak pogodio je iz slobodnog udarca u četvrtoj minuti sučeve nadoknade.

Tako je Istra drugom pobjedom u sezoni, skočila trenutno na četvrto mjesto , dok je momčad Gorice upisala drugi poraz za redom.