Miran Maričić osvojio je prvu medalju za Hrvatsku na ovim Olimpijskim igrama, osvojio je  broncu u finalu zračne puške na 10 m, dok je Petar Gorša završio na šestom mjestu.

Plasman u finale ostvario je kao četvrti u kvalifikacijama s ukupno 631,3 kruga,  srebrnu medalje koju je osvojio Šveđanin  Lindgren, a Kinez  Sheng sa rezultatom od 252,5 uzeo je zlato i srušio olimpijski rekord.

Dok je Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila utakmicu drugog kola od Slovenije, iako smo imali i četiri zgoditka prednosti u prvom poluvremenu. U nastavku slovenski vratar zaključao je gol, a Slovenija je serijom 5-0 došla do prednosti 25-21.

Tako nakon dva kola i Hrvatska i Slovenija imaju po dva boda.  Dok će Hrvatska u 3. kolu, u srijedu od 11 sati igrati protiv Njemačke .

„Mali“ sportovi Hrvatskoj uvijek donose medalje, i eventualno vaterpolo, bojim se da od rukometa ništa.