Čudesna Matea Parlov Koštro, osvojila prvu povijesnu medalju za Hrvatsku, u maratonskoj utrci, na Europskom prvenstvu u Munchenu.

Naša sjajna maratonka osvojila je srebro, istrčavši 2:28,42, samo šest sekundi slabije od zlatne Aleksandre Lisowske.

Na istom tom Europskom prvenstvu, Filip Mihaljević, postao je prvak Europe, čudesni Mihaljević pomeo je konkurenciju, bacivši kuglu 21,88, za najbolji rezultat sezone, i prvo zlato za Hrvatsku u povijesti, u kugli. Mihaljević je već osvojio naslov europskog prvaka na otvorenom, 2015. u Tallinnu u konkurenciji mlađih seniora do 23 godine.

Od postanka samostalne države, hrvatskoj atletici su zlata sa seniorskih europskih prvenstava donosile samo atletičarke – Sandra Perković ima niz od pet uzastopnih naslova europske prvakinje u bacanju diska, što je također povijesni uspjeh, čime je postala prva atletičarka u povijesti koja je osvojila pet medalja u bacanju diska na svjetskim prvenstvima.

Autor :  Branka Mioč