Podjeli

1. Kolo, Hrvatska Premijer Liga

CIBONA – DINAMO   75-68

Košarkaši Cibone sedmi su put za redom slavili, u nedjeljnom zagrebačkom košarkaškom derbiju umorna Cibona slavila je sa sedam koševa razlike.

Ne samo što je vodila cijelu utakmicu, Cibosi su odigrali susret s petoricom igrača, iako je Dinamo bolje otvorio utakmicu i već na početku ostvario prednost od deset poena razlike u prvoj četvrtini, rezultat je bio 13-3.

Ipak u drugoj četvrtini Cibonaši su okrenuli pa i poveli rezultatom 25-20, do samog kraja gledali smo izjednačenu i vrlo zanimljivu utakmicu.

U 33. minuti Dinamo, ponovno ima vodstvo od sedam koševa  (51-58).

Cibonini košarkaši i u ovoj utakmici pogodili 16 su trica iz 41 pokušaja i u tome su potpuno nadmašili suparnika (8/27).

U Zagrebu ipak je Cibona glavna, Dinamo samo nogomet, Mladost vaterpolo i Zagreb rukomet.

Već u petak, Cibonaši igraju novu utakmicu, u Aba ligi, u goste stiže Mega, utakmica je na rasporedu u 18 sati, KC Dražen Petrović.

Autor: Branka Mioč