Stadion Kranjčevićeva

1. Kolo, SuperSport HNL

LOKOMOTIVA – ISTRA 2:1

( Goričan 8′, Kulenović 32′, Stojković 92′,  za Istru Erceg 80′)

Već u 32. minuti, Lokomotiva vodi 2-0, u osmoj minuti Goričan pogađa za vodstvo Lokomotive plasiranim udarcem s lijeve strane u suprotni kut gola gostujuće momčadi. Imala je Istra šansu u 19. minuti, no akcija završava bez gola.

Pred kraj prvog poluvremena, Lokomotiva ima šansu preko Pivarića,koji je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor, ali njegovu nisku loptu blokirao netko od gostujućih igrača.

U drugom poluvremenu ništa drugačije Lokomotiva je imala više šansi, a Istra je tako ostala bez europskog sna. U 80. minuti Istra nakon što je Ante Erceg realizirao kazneni udarac. Upravo je Erceg i izborio kazneni udarac nakon duela s Kalaicom. Točku na i, ipak stavlja Luka Stojković za 3-1 i vodstvo Lokomotive u 92. minuti susreta.

Ovom pobjedom Lokomotiva osigurala Europu, Osijeku i Rijeci te se nadamo da neće ostati samo na pretkolima.