Podjeli

Petković već više od mjesec dana igra na novoj poziciji. Trener Damir Krznar Petkovića je povukao iza dva napadača, a taj je manevar značajno podigao Petkovićevu formu.

Pogodak Brune Petkovića za 2:0 Dinama protiv Genka iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena bio je 500. gol Dinama u povijesti europskih natjecanja.

U nastavku utakmice Petković je zabio još jedan gol iz kaznenog udarca tako da su Modri sada na  501 postignutom pogotku u povijesti europskih klupskih natjecanja.

Od ukupno 345 dosadašnjih europskih dvoboja plavi su upisali 139 pobjeda, 76 remija i 130 poraza uz gol-razliku 501:440. Dinamo je objavio da ova računica uključuje natjecanja u Kupu i Ligi prvaka, Kupu velesajamskih gradova odnosno Kupu Uefa i Europa ligi te Kupu pobjednika kupova.