Vatreni su pobijedili Maltežane s visokih 7:1 (4:1). Momčad Zlatka Dalića odigrala je fantastičnu utakmicu, a slavila je golovima Perišića (6′), Ćaleta-Cara (22′), Pašalića (40′), Modrića (45’+1′), Majera (47′, 64′) i Kramarića (53′). Jedini gol za Maltu bio je bizaran autogol Marcela Brozovića u 31. minuti.

Hrvatska je od prve minute silovito navalila u visoki presing ne dopuštajući Maltežanima da udahnu, a kamoli da izađu sa svoje polovice.

Takav pristup isplatio se već u 6. minuti. Čitava prednja linija Hrvatske stisnula je obranu Malte koja je pukla kad je Modrić presjekao pas. Dao je Kramariću, a on nesebično proslijedio do Perišića koji je s ruba šesnaesterca poslao loptu u prazan gol budući da je golman Bonanno ostao po strani.

Prava je predstava poljudski spektakl koji nas čeka u nedjelju, i u konačnici koji će odlučiti o prvom mjestu u skupini i izravnom putniku na SP, uoči kojega našu skupinu predvode Rusi s 22 boda, dok je Hrvatska druga s 20 bodova.

Kratkotrajnu zabrinutost u hrvatske redove unio je tek nespretni autogol Brozovića, on je u pokušaju da nogom izbije ubačaj De Gabriela iz kaznenog prostora pogodio samog sebe u glavu, a lopta se odbila u mrežu.

Hrvatska puna samopouzdanja ide u Split u koji u nedjelju u 15 sati stiže Rusija koja je ranije danas pobijedila Cipar također šest razlike; 6:0. Dalić je u ovoj utakmici dobio Lovru Majera kojeg će teško moći ignorirati kad je sastav za Rusiju u pitanju, a sjajnu utakmicu odigao je i Andrej Kramarić s dvije asistencije i jako puno dobrih poteza.