Podjeli

23.kolo, ABA lige

CIBONA – FMP 110-99

(29-23, 21-27, 21-20, 21-22; 18-7)

Nakon što je u nedjelju u gradskom derbiju, savladala Cedevitu junior u produžetku 96-93, u Trnskom, košarkaši Cibone savladali su FMP, također u produžetku 110-99.

Cibosi su dobro otvorili utakmicu, već u prvoj četvrtini odlaze na na deset poena prednosti (24-14). Sve do kraja prvog četvrtine zadržali su prednost (29-23), no tada se gosti vraćaju te na poluvremenu rezultat 50-50.

U drugom poluvremenu vrlo izjednačena utakmica, sve do samog kraja kada Radovčić minutu prije kraja je pogodio tricu za vodstvo Cibone 92-89. U sljedećem napadu FMP preko Moora koji pogađa sa osam metara tricu, i odvodi utakmicu u produžetak.

Lovro Mazalin koji je postigao 32 poena bio je najbolji igrač Cibone, uz njega Borna Kapusta je dao 20 poena, a Krešimir Radovčić 18 koševa.

Cibona i Split sada su izjednačeni, sa devet pobjeda i četrnaest poraza. Zadar  je na sedmom mjestu te ima deset pobjeda i 13 poraza.

Autor: Branka Mioč