HRVATSKA IMA MEDALJU.

Hrvatska je s 2:1 pobijedila Maroko i osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Katru, i tako po treći put put u povijesti završila među tri najbolja na SP-u.

Već u 7. minuti, Joško Gvardiol doveo je Hrvatsku u vodstvo pogotkom glavom s 11 metara na asistenciju Ivana Perišića. Marokanci su izjednačili u 9. minuti golom Achrafa Darija glavom s pet metara. Konačnih 2:1 postavio je Mislav Oršić u 42. minuti, kad je na dodavanje Marka Livaje odmjerenim udarcem s 15 metara iskosa s lijeve strane prebacio marokanskog vratara, te je lopta završila u mreži.

Vatreni se s broncom vraćaju u Hrvatsku. Svijetu su još jednom pokazali koliko su Hrvati velika nogometna nacija. Od šest svjetskih prvenstava, tri medalje. Zagrebački Trg bana Josipa Jelačića postat će jedna velika pozornica na kojoj će s ponosom dočekati hrvatske junake iz Katara.